1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. AÖL sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? AÖL 2. dönem sonuçları ne zaman açıklanacak? (MEB tarih verdi) – Son Dakika Eğitim Haberleri

AÖL sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? AÖL 2. dönem sonuçları ne zaman açıklanacak? (MEB tarih verdi) – Son Dakika Eğitim Haberleri

admin admin -
1 0

• Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup sınav puanı hesaplanmasında [Puan = (Doğru cevap sayısı / Soru sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar sınav puanı hesaplamasında değerlendirmeye alınmayacaktır. Puan hesaplaması, puanın en yakın tam sayıya matematiksel olarak yuvarlanmasıyla yapılacaktır.

• Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

• Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir