1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. AÖL sınavları saat kaçta başlayacak? (AÖL 2.dönem sınav tarihleri ve saatleri)

AÖL sınavları saat kaçta başlayacak? (AÖL 2.dönem sınav tarihleri ve saatleri)

admin admin -
1 0

AÖL sınavları saat kaçta başlayacak? (AÖL 2.dönem sınav tarihleri ve saatleri)

Açık lise 2. dönem sınavlarına kısa bir süre kalması nedeniyle gözler tarih ve saat bilgisine çevrildi. AÖL 2. dönem sınavları geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. Peki, AÖL sınavları saat kaçta başlayacak?

Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı Engelli ve Orta Doğu Programı Öğrencileri ile Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri ve Açık Öğretim Okullarında Kayıtlı Tutuklu ve Hükümlü Öğrencilerin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem Yazılı Sınavı takvimi belli oldu. Takvimde sınav saatlerine de yer verildi. 

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ 1. Oturum: 16 Mart 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 10.00’da 2. Oturum: 16 Mart 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14.00’te, 3. Oturum: 17 Mart 2024 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR? MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, adaylar, 11 Mart 2024 tarihinden itibaren öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile; – Açık öğretim liseleri için https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx – Açık Öğretim Ortaokulu için https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx internet adreslerinden giriş yaparak fotoğraflı sınav giriş belgelerini alabileceklerdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir