1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Trump davasının görüldüğü mahkemenin önünde bir kişi kendini yaktı – Son Dakika Dünya Haberleri

Trump davasının görüldüğü mahkemenin önünde bir kişi kendini yaktı – Son Dakika Dünya Haberleri

admin admin -
11 0

CNN’in haberine göre,  Donald Trump’ın tarihi “sus payı” davasının görüldüğü New York adliyesi önünde bir kişi kendini ateşe verdi.

CNN muhabirleri, adamın üç dakikadan fazla süre boyunca alevler içinde kaldığını gördüklerini söyledi.

İçlerinden biri yayında “Tamamen kömürleşmiş bir insan görüyorum” dedi.

Olay, eski ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik tarihi “sus payı” davasında 12 kişilik mahkeme jürisinin seçimi tamamlandıktan kısa bir süre sonra yaşandı.

“SUS PAYI” DAVASI

Donald Trump, ilişki yaşadığı müstehcen film oyuncusu bir kadına 2016 başkanlık seçimleri öncesinde “sus payı” ödemekle suçlandığı davanın üçüncü duruşmasında New York’taki Manhattan Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Trump’ın suçlu olup olmadığına karar verecek 12 kişilik jüri heyetinin seçimine devam edilen duruşmada, adaylara politik görüşleri, haber alma konusundaki tercihleri, geçmişteki sosyal medya paylaşımları ve Trump ve onu destekleyen politik gruplarla ilişkilerine dair sorular soruldu. Tarafsız olamayacağı düşünülen jüri adayları elenirken, Yargıç Juan Merchan günün sonunda 12 kişilik jürinin tamamının belirlendiğini açıkladı.

Seçilen yeni jüri üyelerinin yemin ettiği duruşmada, ayrıca 6 kişilik yedek üyelerden biri belirlendi. Öte yandan önceki 2 duruşmada Trump’ın daha önce konulan konuşma yasağını ihlal ettiğini söyleyen savcılar, Trump’ın 7 kez daha yasak ihlali yaptığına dikkat çekti. Savcı Chris Conroy “Bu çok saçma ve buna bir son verilmeli” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın kalan yedek jüri üyelerinin seçimiyle devam edileceğini duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir