1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS başvuruları 2024: LGS başvuruları ne zaman başlayacak? MEB LGS başvuru kılavuzu yayımlandı

LGS başvuruları 2024: LGS başvuruları ne zaman başlayacak? MEB LGS başvuru kılavuzu yayımlandı

admin admin -
15 0

LGS başvuruları 2024: LGS başvuruları ne zaman başlayacak? MEB LGS başvuru kılavuzu yayımlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı başvuru tarihi belli oldu. Güzel bir lisede okumaya hayaliyle, LGS sınavına katılacak olan binlerce öğrenci için başvuru takvimi belli oldu ve kılavuz yayımlandı. Başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte gözler LGS başvurularının yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, 2024 LGS başvuruları ne zaman yapılacak?

2024 LGS sınavı başvurularının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak olan on binlerce ortaokul öğrencisi tarafından merak ediliyor. 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan LGS 2024 öncesinde, isteğe bağlı yapılacak olan başvuru tarihleri belli oldu. İşte ayrıntılar.
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki Merkezî Sınav’ın başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı.Merkezi sınav başvuruları 18-29 Mart tarihleri arasında alınacak.
Sınava katılım isteğe bağlı olup katılmak isteyen öğrenciler başvurularını 18-29 Mart’ta “e-Okul” üzerinden gerçekleştirilecek.
LGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN
Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024’ten itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.
2024’te yapacakları LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini bildiren Tekin, şunları söylemişti;”Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran’da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır.”
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihi geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.Buna göre; 2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir