1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Evden çıkartmak istediği kiracının su sayacı borusunu kesti

Evden çıkartmak istediği kiracının su sayacı borusunu kesti

admin admin -
18 0

Evden çıkartmak istediği kiracının su sayacı borusunu kesti

Silivri’de bir ev sahibi, kiracısını evden çıkarmak için su sayacının borusunu kesti. Evi tahliye etmesi için tehdit edildiğini ve ev sahibi hakkında daha önce uzaklaştırma kararı aldırdığını ifade eden kiracı, can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğunu söyledi.

Silivri Sancaktepe Mahallesi’ndeki bir sitede kirada oturan Sonat B, ev sahibinin kendisini evden çıkarmak istediğini bu nedenle de su borularını kestiğini iddia etti.
Daha önce ev sahibini şikayet edip uzaklaştırma kararı aldığını söyleyen Sonat B, ev sahibinin elektrik sayaçlarını da çaldığını iddia etti.
Kiracı ayrıca ev sahibinin, kendisine iftira atarak elektrik sayaçlarına zarar verme iddiasıyla suçladığını da ileri sürdü.
Kiracı Sonat B, aile mahkemesine başvurduğunu ve uzaklaştırma tedbir kararı aldırdığını dile getirdi.
“Buna rağmen elektrik sayacımı, elektrik sigortamı 2 defa su sayacımı çalarak hırsızlık yapmaya devam etti.” diye konuşan kiraci, “Uzaklaştırma kararı aktif olarak halen devam etmektedir, konuyla ilgili adli süreç devam ediyor. Tüm şikayetlerimi adli makamlara sunmuş bulunmaktayım.” dedi.
Olaydan sonra ev sahibinin gözaltına alındığını ifade eden kiracı, “Alındıktan sonra aile mahkemesinden verilen tedbir kararında yeterli maddeler olmaması sebebiyle serbest bırakıldı. Şu an can ve mal güvenliğimiz tehlike altında. Korkuyoruz, evimize girsek dışarıya çıkamıyoruz. Dışarıya çıktığımızda da bu sefer içeriye girmeye korkuyoruz. Kira sözleşmem aktif olarak devam ediyor. Site yönetimi ev sahibinin, siteye giriş ve çıkış görüntülerini bize vermedi. Korkarak yaşıyoruz. Bu evi yeni satın alan ev sahibi, gelip bizi öldürse kimsenin haberi olmaz. Jandarma’ya haber versek gelmesi yarım saati buluyor.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir