1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Beypazarı Soda’dan “yüksek miktarda bor” iddialarına yönelik yeni açıklama: Son analizi paylaştı

Beypazarı Soda’dan “yüksek miktarda bor” iddialarına yönelik yeni açıklama: Son analizi paylaştı

admin admin -
11 0

İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Bürosu Türkiye’de üretilen Beypazarı Maden Suyu’na ilişkin dikkat çekici bir karar aldı. Maden suyunun yüksek miktarda bor içermesi nedeniyle satışının yasaklanması istendi. Beypazarı Soda ise, son yaptığı açıklamada yeni analizin ayrıntılarını paylaştı.

Beypazarı Maden Suyu, İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Bürosu’nun “Beypazarı maden suyunun yüksek miktarda bor içerdiği” iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

YENİ ANALİZ SONUÇLARI

Maden suyunun değerlerinin AB mineralli su kriterleri ve Türkiye Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik limitlerine uygun olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“AB üyesi olmayan İsviçre’de yaşanan bu durum AB ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup, üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli şekilde denetlenip analiz edilmektedir.

Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir. Bu süreçte markamıza destek olan bilinçli ve değerli tüketicilerimiz ile basın mensuplarımızın ilgisine teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.” Şirket açıklamasında, tartışmalara konu olan İsviçre kaynaklı analiz sonucuna da yer verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir